PIERCING W USTACH

Czas gojenia piercingu w ustach wynosi od około dwóch miesięcy do pół roku. Przez kilka pierwszych dni piercing może być opuchnięty. W zmniejszeniu opuchlizny pomoże stosowanie czystego lodu – kostki lodu wkłada się do ust i czeka aż się rozpuszczą, można również owinąć kostkę lodu w gazę i przykładać od zewnętrznej strony ust. Przez pierwsze dni zaleca się aby ograniczyć mówienie, przez pierwszy tydzień należy zredukować spożywanie alkoholu, ciepłych napoi, silnie przyprawionego jedzenia (słonego i ostrego) i tytoniu.

Przez trzy tygodnie, trzy razy dziennie należy psikać miejsce przekłucia wodą morską izotoniczną.

Przy Piercingu w ustach są wymagane pewne wyrzeczenia – przez pierwsze sześć tygodni należy unikać wszelkich kontaktów oralnych (całowanie z języczkiem, seks oralny bez prezerwatywy). Po zejściu opuchlizny kolczyk można wymienić na krótszy.

Miejsca przekłucia oraz samego kolczyka nie można dotykać nie umytymi rękoma. Częste moczenie świeżego piercingu nie jest zalecane. Gdy wydzielina wokół miejsc przekłucia i na biżuterii zaschnie, należy usunąć ją przy pomocy octeniseptu. Każdego wieczora należy usuwać zakrzepniętą na biżuterii wydzielinę, ponieważ może przyciągać bakterie.