PIERCING OGÓLNIE

Piercing jest sztuką, która nabywa coraz więcej sympatyków na całym świecie, to metoda ozdabiania ciała przeznaczona dla osób odważnych i zdecydowanych, kwalifikowana jest do technik modyfikacji ciała. Polega na przekłuwaniu ciała różnego rodzaju kolczykami w praktycznie każdym możliwym miejscu.
Kolczyki używane do piercingu w Naszym Studio są tytanowe.

W piercingu do najczęściej używanych typów kolczyków (nazywane są tak ze względu na posiadany kształt) zalicza się:
– kółko zapinane kulką ( z angielskiego captive bead ring – CBR);
– podkówka (circular barbell);
– banan (bananabell);
– sztanga (barbell);
– sztanga powierzchniowa (surface bar) oraz labrety.

Zabieg trwa około 2 minuty i musi być wykonany w sterylnych warunkach. Do zrobienia zabiegu korzysta się ze specjalnych szczypiec do podtrzymywania fałd skóry oraz jednorazowego wenflonu lub specjalnej igły iniekcyjnej. Do pewnych przebić korzysta się ze skalpela (na przykład do tak zwanych tuneli). Warto uprzedzić także przed korzystaniem z piercerów stosujących pistolet do przebijania. Jest on szkodliwy, ponieważ może doprowadzić do powstania blizn oraz wyrządzić wiele krzywd i nie powinno się przeprowadzać zabiegów przy jego użyciu.

Po zabiegu trzeba zadbać o prawidłowe zagojenie się świeżo przekłutego miejsca. Czas gojenia się piercingu jest dłuższy od tatuażu i zależy od miejsca przekłucia (wynosi on od czterech tygodni – na przykład płatki uszu, do roku – w przypadku pępka czy industriala).

Przede wszystkim w miejscach delikatnych należy zachować największą ostrożność. Po zabiegu można odczuwać swędzenie, pieczenie oraz ból. Dolegliwości te jednak przechodzą. Istotne jest, aby parę dni po zabiegu nie spożywać alkoholu ani narkotyków. Dbanie o higienę przekłutego miejsca zawsze jest podobne, ale do każdej okolicy na ciele są dodatkowe, indywidualne wskazania. Piercing niesie za sobą wiele wyrzeczeń (na przykład przy kolczyku w wardze lub języku wskazana jest abstynencja w całowaniu, a przekłute miejsca intymne wiążą się ze wstrzemięźliwością seksualną przez 2 tygodnie oraz później przez kolejne 2 tygodnie z użyciem prezerwatywy podczas stosunku płciowego).

Przebieg przekłuwania jest praktycznie bezpieczny. Poważniejsze powikłania występują niezwykle rzadko. Przy wykonaniu zabiegu przez specjalistę w sterylnych warunkach nie mamy się czego obawiać. Każdy piercing może ulec odrzuceniu, jednak nie niesie to ze sobą żadnego bólu. Oznaki odrzucenia to: wydzielanie się jasnego płynu, powiększanie się otworów oraz ich zaczerwienienie, swędzenie.

Przekłuwanie może nastąpić w różnych nawet nietypowych miejscach. W zależności od fantazji klienta i kreatywności osoby realizującej przekłuwanie. Popularne jest przekuwanie takich okolic jak ucho, język, brew, wargi czy pępek. Jednak coraz więcej osób podejmuje się na przekłucie takich miejsc jak sutki, wargi sromowe, genitalia ale kolczyk w policzku czy szyi również nie jest czymś niespotykanym.