PIERCING W PĘPKU

Okres gojenia pępka przy właściwej pielęgnacji wynosi od sześciu miesięcy do roku. Jest to jeden z najtrudniejszych do wygojenia kolczyków. W przypadku złego gojenia łatwo ulega podrażnieniom i infekcjom. Czynności z piercingiem w pępku zależą również od rodzaju kolczyka użytego do przekłucia – jeżeli w pępku jest „pierścień” w okresie gojenia nie jest zalecane noszenie ciasnych ubrań i uprawianie intensywnych ćwiczeń na mięśnie brzucha, ponieważ może to doprowadzić do przemieszczania się kolczyka w kierunku powierzchni, zwiększając możliwość odrzucenia lub infekcji.

Miejsca przekłucia oraz samego kolczyka nie można dotykać brudnymi rękoma. Częste moczenie świeżego piercingu nie jest zalecane. Gdy wydzielina wokół miejsca przekłucia i na biżuterii zaschnie, należy usunąć ją przy pomocy octeniseptu. Należy psikać przekłute miejsce trzy razy dziennie przez trzy tygodnie wodą morską izotoniczną.

Każdego wieczora należy usuwać zakrzepniętą na biżuterii wydzielinę, ponieważ może przyciągać bakterie.

Ponadto przez trzy miesiące powinno się unikać gorących kąpieli (chyba, że użyje się wodoodpornych środków, które zabezpieczą miejsce przekłucia), pływanie w rzekach i jeziorach oraz basenach, także nie jest wskazane, ponieważ znajdują się tam bakterie zwiększające zagrożenie powstania infekcji.