Tatuaże - co powinieneś wiedzieć nim wybierzesz się do studia.

Przeciwwskazania:
choroby serca i układu krążenia, epilepsja, hemofilia i skłonności do przedłużonego krwawienia, rozległe rany i stany zapalne skóry będące w trakcie gojenia, łuszczyca, grypa, stany gorączkowe, angina, stany zapalne gardła, stawów, stany po operacyjne, zażywanie silnych leków, osłabienie, wirus HIV, hepatitis B (żółtaczka wszczepienna, wirusowe zapalenie wątroby), ciąża.

Przygotowanie:
1.WYBÓR WZORU – Na wybór odpowiedniego wzoru sugeruje przeznaczyć kilka dni. Szczególnie przy pierwszym tatuażu, w połączeniu z młodym wiekiem, odradzam pochopność! Jeśli nie macie jasnej koncepcji, czym pragniecie ozdobić swoje ciało. Chętnie pomożemy Wam w podjęciu tej decyzji udostępniając płytę ze wzorami oraz fachową poradą.
2.WYCENA – Realizowana jest na podstawie konkretnego wzoru i zależy ona od wielkości i stopnia jego skomplikowania. Można dokonać jej w studia bądź poprzez emaila trotafario@o2.pl.
3.REZERWACJA TERMINU – Dokonywana jest osobiście w studiu, przy rezerwacji należy wpłacić zadatek.

Zabieg:
Na zabieg należy przyjść trzeźwym, wypoczętym oraz najedzonym, gdyż wykonanie średniej wielkości tatuażu trwa nawet kilka godzin. Ból zależy od kilku czynników tj. rodzaj wzoru i progu pobudliwości (indywidualna cecha) oraz okolica (miejsce). W trosce o Wasze zdrowie postępujemy ściśle z odpowiednimi procedurami, używamy sprzętu wyłącznie jednorazowego, atestowanych środków dezynfekcyjnych oraz hypoalergicznych tuszy. Wykonanie tatuażu w nie profesjonalnym studiu, który nie przestrzega ściśle zasad bhp, może doprowadzić np. do zachorowania na AIDS.

Gojenie tatuażu:
Opatrunek zdejmujemy po 4 godzinach od założenia. Tatuaż delikatnie opuszkami palców opłukujemy letnią wodą z mydłem i osuszamy lekko dotykając, ręcznikiem papierowym.

Następnie zakupioną maścią (bepanten, alantan, tribiotic lub inną.) smarujemy- cienką warstwą (jak zwykłym kremem). Powtarzamy tak 4/5 razy dziennie przez 2 tygodnie. Jest to bardzo ważne, gdyż nie można doprowadzić do wyschnięcia tatuażu i utworzenia się twardego strupa.

W Czasie gojenia (2 tygodnie) należy szczególnie uważać, aby tatuażu nie zabrudzić, nie zadrapać, nie zamoczyć (żadnych basenów, jezior itp!). W okresie tym tatuaż może mieć kontakt tylko z luźną i czystą odzieżą (żadnych bandaży i opatrunków).

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić powiększenie węzłów chłonnych i powiększona temperatura w wyniku reakcji organizmu na obecność pigmentu.

W procesie gojenia pozwalamy, aby naskórek złuszczał się samoczynnie (nie drapiemy, nie odrywamy strupa!). Jest to bardzo istotne, gdyż właśnie w tym okresie najczęściej dochodzi do jego uszkodzenia. Po zrobieniu tatuażu w okresie 2 miesięcy nie można go poddawać działaniu promieni słonecznych czy solarium.

W kwestii higieny osobistej, w związku z niemożliwością zamaczania tatuażu wodą zaleca się kąpiel tylko wówczas, gdy tatuaż pozostaje niezamoczony (ponad wodą). W innym wypadku zaleca się korzystać z prysznica. Woda nie powinna być za bardzo gorąca, by nie doprowadzić do powstania rumienia cieplnego, tj. rozszerzenia się naczyń włosowatych i w efekcie wypłukania pigmentu. Z tego samego powodu nie korzystamy z sauny.

W razie niejasności proszę dzwonić, chętnie doradzimy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

NASZE REALIZACJE

ul. Grunwaldzka 19 p.201
35-068 Rzeszów

tel. 500 666 781

© 2014 studio Izabell wszystkie prawa zastrzeżone / created by ROXart.pl