PIERCING W JĘZYKU

Gojenie piercingu w języku trwa od sześciu do ośmiu tygodni. Przez przynajmniej pół roku nie powinien być wyjmowany (zalecane jest nie wyjmowanie kolczyka nawet przez rok, nawet jeśli piercing już się zagoił).

Nie zaleca bawić się piercingiem w czasie jego gojenia. Chwytanie go ustami, uderzanie kolczykiem o zęby i tym podobne postępowanie zwiększają opuchliznę i mogą doprowadzić do rozdarcia tkanki. Gdy mamy ochotę pochwalić się biżuterią wśród znajomych lepszym sposobem od wyciągnięcia języka jest otworzenie ust.

W czasie gojenia przez parę dni piercing będzie opuchnięty. W zminimalizowaniu opuchlizny pomoże korzystanie z czystego lodu – kostki lodu umieszcza się w ustach i czeka aż się rozpuszczą. Piercing zawsze łączy się z wyrzeczeniami. Przez okres gojenia należy spożywać delikatne potrawy i unikać picia przez słomkę. W przypadku piercingu w języku należy jak najmniej mówić przez pierwsze dni po przekłuciu a przez tydzień zrezygnować, lub przynajmniej obniżyć spożycie alkoholu, ciepłych napojów, silnie przyprawionego jedzenia i tytoniu.

W celu zapobiegnięcia infekcji należy przez co najmniej cztery tygodnie stronić od kontaktów oralnych (żadnego całowania z języczkiem czy seksu oralnego bez prezerwatyw).

Biaława obwódka wokół piercingu jest naturalnym efektem a biała wydzielina również nie jest niczym niepokojącym.

Aby uniknąć infekcji należ zachować odpowiednią higienę. Przed każdym dotknięciem piercingu należy umyć ręce. Trzy razy dziennie należy płukać jamę ustną Dentoseptem, a po jedzeniu płukać szałwią. Przy pielęgnacji piercingu nie powinno się stosować środków o wysokiej zawartości alkoholu.

W przypadku, gdy do przekłucia została zastosowana sztanga należy mieć na uwadze sprawdzanie czy kulki się nie poluzowały. Po upływie dwóch, trzech tygodni, gdy zejdzie opuchlizna z języka można zmniejszyć długość sztangi.