Piercing w ustach.

Czas gojenia piercingu w ustach wynosi od około dwóch miesięcy do pół roku. Przez kilka pierwszych dni piercing może być opuchnięty. W zmniejszeniu opuchlizny pomoże stosowanie czystego lodu – kostki lodu wkłada się do ust i czeka aż się rozpuszczą. Przez pierwsze dni zaleca się aby ograniczyć mówienie, przez pierwszy tydzień należy zredukować spożywanie alkoholu, ciepłych napoi, silnie przyprawionego jedzenia (słonego i ostrego) i tytoniu. W czasie gojenia powinno unikać się picia przez słomkę.

Przez około sześć do ośmiu tygodni należy mieć na uwadze czyszczenie tkanek wewnętrznych, powinno się to wykonywać od czterech do sześciu razy dziennie za pomocą roztworu soli morskiej. Jedno płukanie powinno trwać około minuty (nie mniej niż trzydzieści sekund).

Przy Piercingu w ustach są wymagane pewne wyrzeczenia – przez pierwsze sześć tygodni należy unikać wszelkich kontaktów oralnych (całowanie z języczkiem, seks oralny bez prezerwatyw).

W przypadku, gdy do przekłucia została zastosowana sztanga należy mieć na uwadze sprawdzenie czy kulki się nie poluźniły. Po upływie dwóch, trzech tygodni, gdy opuchlizna obniży się można zmniejszyć długość sztangi.

Miejsce przekłucia oraz samego kolczyka nie można dotykać nie umytymi rękoma. Częste moczenie świeżego piercingu nie jest zalecane, powinno się raz dziennie umyć obszary z piercingiem antybakteryjnym mydłem. Gdy materia wokół miejsc przekłucia i na biżuterii zaschnie, należy usunąć ja przy pomocy ciepłej wody i bawełnianego wacika następnie nanieść na rankę i kolczyk środek czyszczący, przetrzeć i kilkakrotnie poruszać kolczykiem w przód i w tył (przynajmniej sześć razy). Środek czyszczący nie powinien być zbyt długo w kontakcie ze skórą, wystarczy aby pozostał na około trzy minuty, po czym należy dokładnie umyć przekłute miejsce pod bieżącą wodą, powtórnie poruszając kolczykiem w obie strony. Każdego wieczora należy usuwać zakrzepniętą na biżuterii materie, ponieważ może przyciągać bakterie.

Nr telefonu: 791 674 385

NASZE REALIZACJE

ul. Grunwaldzka 19 p.201
35-068 Rzeszów

tel. 500 666 781

© 2014 studio Izabell wszystkie prawa zastrzeżone / created by ROXart.pl