Piercing w języku.

Gojenie piercingu w języku trwa od sześciu do ośmiu tygodni. Przez przynajmniej pół roku nie powinien być wyjmowany (zalecane jest nie wyjmowanie kolczyka nawet przez rok, nawet jeśli piercing już się zagoił).

Nie zaleca bawić się piercingiem w czasie jego gojenia. Chwytanie go ustami, uderzanie kolczykiem o zęby i tym podobne postępowanie zwiększają opuchliznę i mogą doprowadzić do rozdarcia tkanki. Gdy mamy ochotę pochwalić się biżuterią wśród znajomych lepszym sposobem od wyciągnięcia języka jest otworzenie ust.

W czasie gojenia przez parę dni piercing będzie opuchnięty. W zminimalizowaniu opuchlizny pomoże korzystanie z czystego lodu – kostki lodu umieszcza się w ustach i czeka aż się rozpuszczą. Piercing zawsze łączy się z wyrzeczeniami. Przez okres swędzenia należy spożywać delikatne potrawy i unikać picia przez słomkę. W przypadku piercingu w języku należy jak najmniej mówić przez pierwsze dni po przekłuciu a przez tydzień zrezygnować, lub przynajmniej obniżyć spożycie alkoholu, ciepłych napojów, silnie przyprawionego przyprawionego jedzenia i tytoniu. W celu zapobiegnięcia infekcji należy przez co najmniej cztery tygodnie stronić od kontaktów oralnych (żadnego całowania języczkiem czy seksu oralnego bez prezerwatyw). Przynajmniej przez miesiąc po przebiciu również zabrania się zabawy piercingiem poza jamą ustną. Drapanie dolnej części piercingu może doprowadzić do blizny na tkance.

Biaława obwódka wokół piercingu jest naturalnym efektem a biała wydzielina również nie jest niczym niepokojącym. Objawami infekcji są: gęsta ciemna żółta lub zielona wydzielina, zaczerwienienie, opuchlizna lub utwardzenie okolicy przekłucia, ból lub uczucie gorąca w miejscu przekłucia. Po zaobserwowaniu któregoś z tych symptomów należy zgłosić się do lekarza.

Aby uniknąć infekcje należ zachować odpowiednią higienę. Przed każdym dotknięciem piercingu należy umyć ręce. Od czterech do sześciu razy dziennie należy płukać jamę ustną roztworem soli morskiej, jedno płukanie powinno trwać od około trzydziestu sekund do minuty. Czynność tą należy wykonywać przez sześć do ośmiu tygodni. Rano i wieczorem, po umyciu zębów powinno się delikatnie szczotkować język. Przy pielęgnacji piercingu nie powinno się stosować środków o wysokiej zawartości alkoholu.

W przypadku, gdy do przekłucia została zastosowana sztanga należy mieć na uwadze sprawdzenie czy kulki się nie poluźniły. Po upływie dwóch, trzech tygodni, gdy opuchlizna obniży się można zmniejszyć długość sztangi.

Nr telefonu: 791 674 385

NASZE REALIZACJE

ul. Grunwaldzka 19 p.201
35-068 Rzeszów

tel. 500 666 781

© 2014 studio Izabell wszystkie prawa zastrzeżone / created by ROXart.pl